Tilaa tarjoilut messuille kauttamme. Näyttelyhenkilökunnan ruokailua varten myymme lounas- ja kahvilipukkeita.

Tulevat tapahtumat

Linkki tapahtumakohtaiseen tilauslomakkeeseen alla.

Samanaikaisissa tapahtumissa suurimman tai yleisnimityksen mukaisesti:

 EASYFAIRS 4-5.9.2018

HABITARE 12-16.9.2018

SUOMEN KARDIOLOGISEN SEURAN SYYSKOKOUS 2018

FYSIOTERAPIA & KUNTOUTUS JA HYVÄ IKÄ 3-4.10.2018

FINNBUILD 10-12.10.2018

I LOVE ME 19-21.10.2018

HELSINGIN KIRJAMESSUT 25-28.10.2018

GO EXPO WINTER 2-4.11.2018

AUTO 2018 9-11.11

OPERATIIVISET PÄIVÄT 14-16.11.2018

FARMASIAN PÄIVÄT 16-17.11.2018

HAMMASLÄÄKÄRIPÄIVÄT 22-24.11.2018

SIJOITUS & INVEST 22-23.11.2018

STUDIA 27-28.11.2018

KOIRAMESSUT 15-16.12.2018

EXPO " 18 Osastojen vierastarjoilut

Osastojen vierastarjoilua varten on suunniteltu monipuolinen tuotemenu. Myyntipalvelumme tekee mielellään myös osastonne tarpeista lähtevän räätälöidyn tarjouksen. Pyydä tarjous sähköpostilla fazer.sales@messukeskus.com tai soita 040 450 3252 (klo 9.00-16.00)

Tarjoiluja on helppo tilata tilauslomakkeella etukäteen. Osastotarjoilutilaus pyydetään tekemään viimeistään viikko ennen messuja. Ennakkoon tilatut tuotteet toimitetaan osastollesi päivittäin ennen näyttelyn avautumista, tai muuna tilattuna aikana.

POP UP MESSARI

 

Lounas- ja kahvilipukkeet

Huolehdimme myös näyttelyhenkilökunnan hyvinvoinnista rakennus-, messu- ja purkuaikoina. Ruokailun helpottamiseksi myymme lounas- ja kahvilipukkeita Alagalleria Stop & Shopissa sekä ylägallerian ravintolassa Eat&Meet. Voit myös halutessasi tilata liput ennakkoon.

Käyttämättömiä lipukkeita voi palauttaa maksutta kuluvan messun aikana, jälkikäteen palautetuista perimme käsittelykulun. Laskutamme käytettyjen lipukkeiden mukaan. Etukäteen maksettuja lipukkeita emme lunasta takaisin.

Maksutavat

Ennakkoon tehdyt tilaukset voidaan laskuttaa, mikäli asiakkaalla on laskutussopimus Fazer Food Servicen kanssa. Laskutuslisä kotimaa 25,00 €, ulkomaa 40 €. Paikan päällä tehdyt tilaukset maksetaan käteisellä tai maksukortilla.

Alkoholiasiat

Fazer vastaa alkoholin anniskelusta Messukeskuksessa. Omien alkoholijuomien tuominen anniskelualueelle on kielletty (alkoholilaki).

Tervetuloa!