Tilaa tarjoilut messuille kauttamme. Näyttelyhenkilökunnan ruokailua varten myymme lounas- ja kahvilipukkeita.

Tulevat tapahtumat

Linkki tapahtumakohtaiseen tilauslomakkeeseen alla.
Samanaikaisissa tapahtumissa suurimman tai yleisnimityksen mukaisesti:

MAXPO 5.-7.9.2019

TUBECON 16-17.8.2019

HABITARE 11-15.9.2019

FINNSEC, AVITA & CYPER SECURITY NORDIC 2.-3.10.2019

SUOMEN KARDIOLOGISEN SEURAN SYYSKOKOUS 2-4.10. 2019

EUROSPINE 16-18.10.2019

I LOVE ME 18-20.10.2019

KIRJAMESSUT 24-27.10.2019

TEKNOLOGIA 5-7.11.2019

HAMMASLÄÄKÄRIPÄIVÄT 7-9.11.2019

SIJOITUS INVEST 12-13.11.2019

OPERATIIVISET PÄIVÄT 13-15.11.2019

GO EXPO WINTER 15-17.11.2019

PAIKKATIETOMARKKINAT 18-19.11.2019

FARMASIAN PÄIVÄT 29-30.11.2019

STUDIA 3-4.12.2019

KOIRA 7-8.12.2019

ELÄINLÄÄKÄRIPÄIVÄT 11-13.12.2019

Osastojen vierastarjoilua varten on suunniteltu monipuolinen tuotemenu. Myyntipalvelumme tekee mielellään myös osastonne tarpeista lähtevän räätälöidyn tarjouksen. Pyydä tarjous sähköpostilla fazer.sales@messukeskus.com tai soita 040 450 3252 (arkisin klo 9.00-16.00)

Tarjoiluja on helppo tilata tilauslomakkeella etukäteen. Osastotarjoilutilaus pyydetään tekemään viimeistään viikkoa ennen messun alkamista. Ennakkoon tilatut tuotteet toimitetaan osastollenne päivittäin ennen näyttelyn avautumista ellei muuta toimitusaikaa ole erikseen sovittu.

Lounas- ja kahvilipukkeet

Huolehdimme myös näyttelyhenkilökunnan hyvinvoinnista rakennus-, messu- ja purkuaikoina. Ruokailun helpottamiseksi myymme lounas- ja kahvilipukkeita Alagallerian Stop & Shop kioskissa sekä hotelli holiday Inn Helsinki Expon aulassa sijaitsevassa Open lobbyssa (avoinna klo 7-23). Lipukkeita on mahdollista tilata ennakkoon myyntipalvelumme kautta fazer.sales@messukeskus.com.

Laskutuksen kautta lipukkeita ostasessa, käyttämättömiä lipukkeita voi palauttaa maksutta kuluvan messun aikana. Jälkikäteen palautetuista lipukkeista perimme käsittelykulun. Käteisellä/ kortilla ostettuja lipukkeita emme lunasta takaisin.

Maksutavat
Ennakkoon tehdyt tilaukset voidaan laskuttaa, mikäli asiakkaalla on laskutussopimus Fazer Food Servicen kanssa. Laskutuslisä kotimaassa 25 €, ulkomaille 40 €. Paikan päällä tehdyt tilaukset maksetaan käteisellä tai maksukortilla.

Alkoholiasiat

Fazer vastaa alkoholin anniskelusta Messukeskuksessa. Omien alkoholijuomien tuominen anniskelualueelle on kiellettyä alkoholilain puitteissa.

Tervetuloa!